Kā izvēlēties bišu vaska drāniņas izmēru?
40x40 cm - Visbiežāk šo izmēru izmantojam tieši maizei, ja gadījies no veikala atnest maizi papīra turzā - zinām, nākamajā dienā tā būs cieta, tāpēc tinam iekšā lielajā drāniņā. Tas pats, protams strādā uz pašcepto maizi. Šis izmērs noderēs arī lielas bļodas pārklāšanai, kārtīgai salātu galvai vai pus arbūzam.
30x30 cm - Drāniņa nr.1. jo noderēs it visam, gan kārtīgam siera gabalam, gan iesāktiem augļiem un dārzeņiem, kā arī zaļumiem, šis noteikti ir pats populārākais un arī praktiskākais izmērs ar ko sākt, jo nebūs ne par mazu, ne par lielu.
20x20 cm - Ne viss ir tik liels, tāpēc talkā nāk mūsu mazais, bet tik pat praktiskais izmērs. Pus citronam, nelielai bļodai, siera gabaliņam vai kabača galam.
26 & 33 cm - Apaļās drāniņas, apaļas ne tikai, lai perfekti pārklātu bļodas. Bet būs spējīgas pildīt visas tieši tās pašas funkcijas, kā četrstūrainās drāniņās, attiecīgi, lielākā un mazākā izmērā.
Turza - Ir gan lielisks ceļojumu, gan izbraucienu partneris, un kas ir pats labākais - pēc iztukšošanas tā ir salokāma pavisam maza. Noderēs arī, kā lielisks palīgs mājās - zaļumi uzglabāsies svaigi (atļaušos teikt, nepieklājīgi ilgi).
Vienmēr iesakām padomāt, cik liela ir Jūsu ģimene? Tad būs vieglāk saprast savas ikdienas vajadzības, vai arī sākt ar drāniņu nr.1. (30x30), tomēr ja izvēlēties nav iespējams, tad ne mazāk slikts risinājums ir Starta komplekts. Bet ja nabiedē radoši projekti, tad vari izvēlēties arī mūsu BIŠU vaska maisījumu drāniņu pagatavošanai un mājās pagatavot tieši tik lielas drāniņas cik gribi!
Bišu vaska turziņa soli pa solim

2. PĀRLOKAM UZ PUSĒM
3. IELOKAM MALAS
4.NOLOCAM VIENU AUGŠĒJO MALU UZ LEJU
5. UN LIEKAM IEKŠĀ GARDUMUS!
6 veidi kā izmantot bišu vaska drāniņas
2. Izgatavo bišu vaska turziņu našķiem vai ogām, kā to izdarīt apskati - šeit..
3. BURCIŅU VĀCIŅS - Ja pazaudējies vāciņš, bišu vaska drāniņu vari izmantot kā vāciņu. Lieliski noderēs arī uz karafēm, piknikos, lai izvairītos no nevēlamiem mošķiem.
4. IETIN MĪKLU - Kad gatavoju smilšu mīklu un lieku to ledusskapī, ietinu to bišu vaska drāniņā.
5. IETIN DĀVANAS UN PUĶES - Protams, drāniņā vari ietīt arī dāvanas, vai arī puķes. Un arī drāniņa būs dāvana!
6. IETIN ZIEPES VAI ŠAMPŪNZIEPES DODOTIES CEĻOJUMOS - Mazajās vaska drāniņās var ietīt pat ziepes, dodoties ceļojumos. Tās aizņems ļoti maz vietas!
Kā pagatavot BIŠU VASKA DRĀNIŅAS?
BIŠU vaska drāniņu pagatavošana mājas apstākļos nebūt nav sarežģīta un ja ir ķēriens uz radošiem projektiem, tad būs nepieciešamas tikai dažas lietas. Bišu vaska drāniņas vari pagatavot izmantojot GLUDEKLI vai CEPEŠKRĀSNI.
CEPAM!
TEV VAJADZĒS:
1. BIŠU VASKU vai jau gatavo Bišu vaska maisījumu
2. Jajobas vai Kokosriekstu eļļu (Ja neizmanto jau gatavo maisījumu)
3. Priežu sveķus (Ja neizmanto jau gatavo maisījumu)
4. Kokvilnas audumu
5. Gludekli vai krāsni
6. Cepamo papīru
7. Šķēres
8. Krāsošanas otu (JA taisīsi krāsnī)
PAGATAVOŠANA KRĀSNĪ
Sarīvē bišu vasku izmantojot parasto virtuves rīvi (pēc tam varēsi to notīrīt ar verdošu ūdeni). Uzklāj kokvilnas audumu (iesakām izmantot 100% kokvilnu) uz cepamā papīra un uzsildi krāsni līdz 150°C. Vienmērīgi izkaisi vasku uz drāniņas un ievieto to krāsnī uz cepamās pannas uz 3-5 minūtēm, līdz vasks ir pilnībā izkusis.
Izņem no krāsns un ja niepieciešams izlīdzini vasku ar otu. Paņem drāniņu aiz stūrīšiem un nožāvē to pavēdinot gaisā, līdz vasks sacietē (aptuveni 30 sekundes). Virtuves rīvi vari notīrīt ar verdošu ūdeni un papīra dvieli vai auduma lupatiņu.
PAGATAVOŠANA AR GLUDEKLI
Sarīvē bišu vasku izmantojot parasto virtuves rīvi (pēc tam varēsi to notīrīt ar verdošu ūdeni). Nodrošini izvēlēto darba virsmu no saskares ar vasku. Uzklāj kokvilnas audumu (iesakām izmantot 100% kokvilnu) uz cepamā papīra. Ieslēdz gludekli. Vienmērīgi izkaisi vasku uz drāniņas un uzklāj vēl vienu cepamā papīra loksni virs vaska. Lēnām kausē vasku ar gludekli, līdz tas vienmērīgi pārklāj visu audumu. Noņem augšējo cepamā papīra kārtu un apskati, vai vasks ir vienmērīgi izlīdzināts, ja nepieciešams atkārto iepriekšējo darbību. Paņem drāniņu aiz stūrīšiem un nožāvē to pavēdinot gaisā, līdz vasks sacietē (aptuveni 30 sekundes). Virtuves rīvi vari notīrīt ar verdošu ūdeni un papīra dvieli vai auduma lupatiņu.