Kas ir bišu vaska drāniņa?

Bišu vaska drāniņa ir dabīga alternatīva pārtikas plēvei. Tās ir izgatavotas no OEKO-TEX sertificēta kokvilnas auduma, Latvijas bišu vaska un organiskās kokosriekstu eļļas.  Roku siltums drāniņu padara viegli veidojamu un ''apskauj'' izvēlēto produktu, saglabājot tā lieliskās īpašības. Ietin sieru, maizi, dārzeņus un augļus vai paņem līdzi uzkodas un sviestmaizi. Tā darbojas gluži tāpat kā pārtikas plēve, saglabājot produktu svaigu un nesakaltušu, bet ir izmantojama atkārtoti. Drāniņa ir izmantojama līdz pat gadam, pēc tam to var kompostēt vai atjaunot ar bišu vasku. Katra drāniņa ir roku darbs, apmīļota un izlolota mūsu darbnīcā.
 

Kā kopt drāniņu?

Drāniņu kopj noskalojot aukstā ūdenī, pēc tam atstājot nožūt. Ja nepieciešams izmanto maigu sūkli un ziepes, bet nav ieteicams berzt, jo tas bojā vaska pārklājumu. Drāniņu nedrīkst turēt karstumā un nav ieteicams atstāt tiešos saules staros. Nav ieteicams uzglabāt neapstrādātu gaļu un zivis. Drāniņa saglabā produktu svaigu un neapkaltušu, līdzīgi kā plastmasas iepakojums. Aptuveni pēc gada, atkarībā no lietošanas intensitātes, to var kompostēt sagriežot strēmelītēs vai atjaunot ar bišu vasku.

  • Nelietot tieši uz jēlas gaļas, jēlām zivīm vai ananāsiem.
  • Nelietojiet mikroviļņu krāsnī, trauku mazgājamajā mašīnā un negrieziet ar nazi.
  • Ik pēc dažiem mēnešiem jūs varat pasterizēt un "atjaunot" drāniņu, vienkārši ievietojot to cepeškrāsnī. Izklājiet cepamo papīru un novietojiet drāniņu izklātā veidā uz tā, ievietojiet to krāsnī uz 3-5 minūtēm 150 ° C temperatūrā.

Izmanto atkārtoti

Izmantojiet savas drāniņās atkal un atkal. Kad drāniņa sāk zaudēt savas īpašības, to var atjaunot ar bišu vasku, sagriezt strēmelītēs un kompostēt, vai arī izmantot kā iekura materiālu, jo tās labi deg. Bišu vaska drāniņas ir 100% bioloģiski noārdāmas un kompostējamas. Šeit piedāvājam iepazīties ar diviem veidiem, kā varat pagatavot bišu vaska drāniņas mājas apstākļos, šī informacija noderēs arī, lai atjaunotu savas vecās drāniņas.

CEPEŠKRĀSNĪ

Sarīvē bišu vasku izmantojot parasto virtuves rīvi (pēc tam varēsi to notīrīt ar verdošu ūdeni). Uzklāj kokvilnas audumu (iesakām izmantot 100% kokvilnu) uz cepamā papīra un uzsildi krāsni līdz 150°C. Vienmērīgi izkaisi vasku uz drāniņas un ievieto to krāsnī uz cepamās pannas uz 3-5 minūtēm, līdz vasks ir pilnībā izkusis. Izņem no krāsns, ja nepieciešams izlīdzini vasku ar otu. Paņem drāniņu aiz stūrīšiem un nožāvē to, pavēdinot gaisā līdz vasks sacietē (aptuveni 30 sekundes). Virtuves rīvi vari notīrīt ar verdošu ūdeni un papīra dvieli vai auduma lupatiņu.

AR GLUDEKLI

Sarīvē bišu vasku izmantojot parasto virtuves rīvi (pēc tam varēsi to notīrīt ar verdošu ūdeni). Nodrošini izvēlēto darba virsmu no saskares ar vasku. Uzklāj kokvilnas audumu (iesakām izmantot 100% kokvilnu) uz cepamā papīra. Ieslēdz gludekli. Vienmērīgi izkaisi vasku uz drāniņas un uzklāj vēl vienu cepamā papīra loksni virs vaska. Lēnām kausē vasku ar gludekli, līdz tas vienmērīgi pārklāj visu audumu. Noņem augšējo cepamā papīra kārtu un apskati, vai vasks ir vienmērīgi izlīdzināts, ja nepieciešams atkārto iepriekšējo darbību. Paņem drāniņu aiz stūrīšiem un nožāvē to, pavēdinot gaisā līdz vasks sacietē (aptuveni 30 sekundes). Virtuves rīvi vari notīrīt ar verdošu ūdeni un papīra dvieli vai auduma lupatiņu.

Videopamācība

Apskati kā bišu vaska drāniņu daudzos pielietojumus mūsu Youtube kanālā.


SKATĪTIES


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.